+ A A - wcag-contrast-on
icon facebook icon youtube icon instagram
Klub kreatywności

Klub kreatywności "Twórczy Młyn"

strona startowa » Projekty » Klub kreatywności "Twórczy Młyn"

W naszej bibliotece powstał klub kreatywności. Z początkiem roku 2020 złożyłyśmy wniosek w konkursie „Kluby kreatywności w bibliotekach – druga edycja” ogłoszonym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Udało się! Otrzymałyśmy dofinansowanie w kwocie 10 tysięcy zł. na uruchomienie klubu. Projekt jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek 2019-2020 realizowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. „Twórczy młyn” to miejsce, w którym wszystko może się wydarzyć – o tym marzyłyśmy, o stworzeniu przestrzeni do działania, kuźni pomysłów, miejsca nieograniczonej wyobraźni, skupiającego ludzi pełnych pasji, gotowych do działania i dzielenie się swoją wiedzą z innymi.

 

Klub mieści się we bibliotece w Lipnie. Zajęcia będziemy też organizować w filii bibliotecznej w Wilkowicach oraz przewidujemy zajęcia na zewnątrz, na naszych podwórkach bibliotecznych. Zajęcia będą odbywały się cyklicznie, regularnie oraz w zależności od potrzeb naszych mieszkańców. Z klubu będą mogli skorzystać wszyscy mieszkańcy naszej gminy, ale również zorganizowane grupy szkolne. Chcemy stworzyć miejsce spotkań i twórczych działań, otwarte dla każdego.

Sprzęt zakupiony z dofinansowania umożliwi nam działania jednocześnie z nurtu sztuki i rzemiosła jak i multimediów czy nowych technologii. Na wyposażeniu klubu znajduje się:

„Program Rozwoju Bibliotek wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.”


Galeria

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X